Jižní Bobři

My jsme kluci dobří, říkáme si Bobři!
My jsme kluci z Jižního Kříže, nás neskolí žádná tíže!

Čau, jsme parta kluků, od první třídy až po střední školu. Takže si jistě dovedeš představit jakej binec může nastat, zvlášť když nás pravidelně bývá na schůzce okolo 15. Někdy to mezi námi jiskří, ale na konci dne si vždy dokážeme podat ruku a udobřit se. Právě to, že je nás tolik je důvodem proč nové členy bereme jen z řad našich kamarádů, které si sami přivedeme. Ostatní nováčky posíláme do jiných družin. A co vlastně děláme? Každou schůzku stihneme několik her, nějakou bojůvku, zkoušíme pár skautských dovedností a zbývá i čas na hlubší zamyšlení. Kromě toho se snažíme jezdit na výlety, pořádat výpravy, přespávačky v klubovně a samozřejmě vrcholem je letní tábor.

Ondřej Stoklasa

E-mail: ondrastoklasa@skaut.cz

Marek Stoklasa

E-mail: marek.stoklasa@skaut.cz

Sam Šimlinger

E-mail: samseznamcz@seznam.cz

Proč si říkáme Jižní Bobři? Aby v tom byl zmatek a nově příchozí nevěděli co znamená být Jižákem či Bobrem!! Nebo taky, ne… Inu kdysi byly družiny dvě – Jižní Kříž a Bobři. Jak šel čas, tak kluci přibývali rychleji než vedoucí a často jsme se museli spojovat. Nakonec jsme se rozhodli, že se spojíme definitivně a vytvoříme jednu velkou družinu/oddíl. Dnes je nás ke třiceti, ač ne všichni jsou stále aktivní každý týden. Někteří stále pamatují staré rozdělení, většina nových kluků už ale ne a nepoužívá ho.