Tábor 2024

Poslední aktualizace 3.5.2024

Letní tábor 2024 se bude konat od 30.6. – 13.7.2024

Jedná se o 14ti denní stanový tábor, spí se v indiánských stanech tee – pee. Celým táborem nás provází tématická etapová hra, spousta dalších her a soutěží, zápasy v lakrosu, koupání, zpívání u táboráku a mnoho dalšího. Jak vypadaly naše předchozí tábory, si můžete prohlédnut ve fotogalerii.
Místo: Tábořiště u Pašovic (GPS souřadnice: 49°14’27.7″N 14°22’15.0″E)

Cena tábora je 3 500,-

Pro nováčky, kteří s námi ještě na táboře nebyli, je možnost zkrácené varianty tábora – středa odpoledne až neděle odpoledne v termínu 3.7. – 7.7. Cena zkrácené varianty: 1000,-

Ohledně zkrácené varianty se nejdříve prosím poraďte se svým družinovým vedoucím.

Informace k platbě tábora:

• Táborový poplatek uhraďte nejpozději 31.5.2024
  • Táborový poplatek uhraďte jedním z následujících způsobů:
    • na bankovní účet střediska: 257123508/0300, do poznámky uveďte jméno dítěte (u sourozenců stačí jméno jednoho z nich)
    • v hotovosti vedoucímu družiny (dejte vědět předem, abychom mohli včas vystavit příjmový doklad)
    • poplatek hradí zaměstnavatel – domluvte se s hospodářem střediska: Hana Houzarová (tel. 775 169 996, email: hana.houzarova@skaut.cz)

Odjezd na tábor: sejdeme se v neděli 30.6. v 9:45 na parkovišti u Sportovní haly v Týně nad Vltavou. Odjíždět budeme společně vlastním autobusem v 10:00.

Odjezd z tábora: své děti si vyzvedněte přímo na tábořišti v sobotu 13.7. mezi 11:00 – 13:00 (Dřívější odjezd dětí nebude možný – sobotní dopoledne je věnováno bourání a úklidu celého tábořiště, při kterém všichni pomáhají. Pokud dorazíte dříve budeme rádi za každou pomocnou ruku.)

Návštěvy: Své děti můžete přijet pozdravit v neděli 7.7. v čase 13:00 – 17:00. Pokud budete mít zájem můžete si společně se všemi táborníky zahrát hru. Ta bude probíhat mezi 15:00 a 17:00. Poté se se všemi rodinnými příslušníky rozloučíme. (Bývá zvykem, že rodiče upečou buchtu, která zpestří nejen návštěvní odpoledne, ale i jídelníček následujících dní. 🙂

Dokumenty potřebné k účasti na táboře

První 3 dokumenty a kartička pojišťovny je nutné odevzdat v den odjezdu do rukou vedoucích společně s léky, které dítě pravidelně užívá, včetně popisu o dávkování.

Pro děti starší 12ti let je přiložen souhlas s účastí na lezení – není povinný, ale bez něj se dítě nemůže lezení na táboře zúčastnit. (Jedná se o dobrovolný program, kterého se nemusí účastnit všichni starší 12ti let.)

1. Potvrzení o zdravotní způsobilosti (jeho platnost je na 2 roky, ověřte si zda ho doma již nemáte z minulého roku, můžete využít náš vzor, ale není problém když přinesete jinou verzi od Vašeho lékaře)
  2. Prohlášení o bezinfekčnosti (podepisuje se v den odjezdu)
  3. Souhlas rodičů s ošetřením dítěte (Lékař vyplňuje tento formulář až při případném ošetření, nežádejte proto lékaře o vyplnění před táborem.)
  4. Kartička pojištěnce

Co rozhodně nechte doma: mobilní telefony (pokud je potřeba jsou vždy na telefonu vedoucí, vaše telefony byste si beztak neměli kde nabít, na tábořišti není elektřina), mp3 přehrávače, tablety a podobnou eletroniku.

Videonávod – výroba papírových míčků https://www.youtube.com/watch?v=xMO02O32pYg

Kostým

Nedílnou součástí táborové hry je i kostým. Letos se na táboře přeneseme do středověku. Při výrobě kostýmu se můžete inspirovat fotografiemi z předchozích táborů.